Wellness pre telo a dušu

Tibetské spievajúce misky – okrúhle, kovové nádoby rozličných tvarov a veľkostí pochádzajúce z oblasti Himalájí, kde sa dodnes aj vyrábajú. Tibetská miska po rozozvučaní paličkou vydáva neuveriteľne bohatý zvuk a je jedným z nástrojov na upokojenie mysle, navodenie celkovej harmónie, ale využíva sa aj na očistu priestorov. Misky sú podľa tradícií vyrábané zo 7 kovov, z ktorých každý symbolizuje jednu z planét: zlato symbolizuje Slnko, striebro Mesiac, ortuť Merkúr, meď Venušu, železo Mars, cín symbolizuje Jupiter a olovo Saturn. Každý z kovov vydáva iný zvuk, dokonca aj presné zastúpenie jednotlivých kovov v miskách sa môže líšiť. Dokopy však vytvárajú melodickú a bohatú zvukovú vibráciu. 

Zvukoterapia, alebo liečenie zvukom

Zvukoterapia za pomoci tibetských misiek sa využívala v rôznych kultúrach pri rôznych príležitostiach a ceremóniách ako nástroj alternatívneho liečenia. Dlhé roky však bola utajovaná, aby si zachovala tajomstvo pozitívnych účinkov liečenia. Dnes sú dokonca krajiny, v ktorých má zvuková terapia miesto aj v medicínskych zariadeniach a je uznaná ako oficiálna liečebná metóda. Súčasný Vek Vodnára so sebou prináša nové pohľady a prístupy k liečeniu a jedným z nich je aj liečenie zvukom a vibráciami, ktoré sa začína dostávať do popredia aj v našej západnej spoločnosti a rozpamätávame sa pomaly na to, čo bolo už dávno známe a využívané.

Ako zvukoterapia funguje?

Naše fyzické telo má obrovskú regeneračnú a samoliečiacu schopnosť a je tvorené až do 80-tich % vodou, čo umožňuje ľahké šírenie vibrácií až na bunkovú úroveň. Sila vibrácie rozkmitá každú bunku tela a vodu v nej. Tak sa z disharmonického správania buniek v organizme za pomoci vibrácie nastoluje rovnováha a harmónia, vplyvom čoho dochádza k celkovej regenerácii organizmu a podpore samoliečiacich schopností. Zvukoterapia tak prináša hlbokú relaxáciu a uvoľnenie blokov a napomáha k harmonizácii energetických centier tela. Poskytuje tiež úľavu od stresu a každodenných starostí. Vibrácie však nepôsobia len na fyzické telo, ale aj na myseľ a dušu, ktoré sa dostanú do rovnováhy. Pravidelnou zvukoterapiou naše telo dokáže lepšie zvládať stresové situácie.

Medzi ďalšie benefity zvukovej terapie patrí:
  • Rozprúdenie energie v tele
  • Uvoľnenie zablokovaných emócií
  • Vyrovnanie psychiky
  • Podporuje zdravie a imunitu
  • Prináša ľahkosť do života

Nemusíte sa cítiť zle, aby ste si mohli dopriať terapiu zvukom. Myslite na svoje zdravie a celkovú pohodu a objednajte sa aj preventívne na individuálnu zvukoterapiu. Spolu sa ponoríme do tajov nekonečnej cesty zvukov v objatí spievajúcich misiek a iných vysokovibračných nástrojov.

„Ten, kto pozná tajomstvo zvuku, pozná tajomstvo vesmíru.“
Tibetské príslovie

Spracované podľa: Tibetské zpívající mísy, Eva Rudy Jansen

S láskou,

Najčítanejšie články:

Zdieľať tento článok:

Nahliadnite aj na tieto články

Vďačnosť

Život sa nám nedeje len tak sám od seba, vytvárame si ho svojimi myšlienkami, názormi, presvedčeniami, častokrát aj tými nevedomými.  Všade sa o tom píše, hovorí,

Dary a cnosti 12 znamení zverokruhu

Jedného dňa sa Boh postavil pred svojich 12 detí a do každého zasial semienko ľudského života. Potom k nemu každé dieťa pristúpilo, aby dostalo svoj dar.

Tajná reč čísel

Aký je plán mojej duše, moje poslanie, moje dary a kto vlastne som? Tieto a mnohé ďalšie otázky si kladie veľa ľudí v dnešných časoch transformácie. Aké by

Zázrak menom fermentácia

V posledných rokoch sa venuje veľká pozornosť upevňovaniu zdravia, podpore imunity a predchádzaniu civilizačných ochorení a alergií. Preto si nižšie povieme pár slov o fermentácii a nápoji 3-tieho tisícročia.